kobiety w strojach nardodwych

Chcesz poznać najbardziej oryginalny język słowiański? Często jeździsz do Bułgarii i chciałbyś poznać jej język? Szukasz ciekawych materiałów do nauki? Chciałbyś zacząć naukę, jednak przeraża Cię cyrylica ?

Wspaniale trafiłeś! Na moim blogu publikuję materiały do samodzielnej nauki języka bułgarskiego – w tym materiały gramatyczne i ciekawe ćwiczenia. Część materiałów możesz pobrać bezpośrednio z tego bloga, zaś po ćwiczenia i ciekawostki zapraszam do grup: Zrozumieć Bułgarię od podstaw oraz W pełni Zrozumieć Bułgarię.cyryl i metody

Dzięki zamieszczonym  na stronie materiałom poznasz cyrylicę szybko i bezboleśnie. Używana przeze mnie metoda skojarzeniowa nauczania sprawi, że reguły gramatyczne same wejdą Ci do głowy a system czasów już nigdy nie będzie wydawał Ci się skomplikowany.

Na blogu dowiesz się również: dlaczego Bułgarzy kiwają głową na tak, gdy mówią nie i na jakie słowa należy uważać – dlaczego
kelner pyta Cię czy podać гарнитура [garnitura] do obiadu? Czy co druga kobieta na plaży ma na imię майка [majka]?

Jak kupować jedzenie – czy билка [bułka] oznacza bułkę i dlaczego prośba o kurczaka wywołuje śmiech, jak również, kiedy година [godina] nie oznacza 60 minut? Opowiem Ci również, dlaczego naukę języka bułgarskiego zaczyna się od opowieści o św. Cyrylu i Metodym.

bułgaria maska kukeri -barwna maska na bułgarskie święto kukeriOdkryję również przed Tobą najciekawsze i niepoznane miejsca w Bułgarii, dzięki zamieszczonym przepisom kuchni bułgarskiej, będziesz mógł również posmakować Bułgarii a ciekawostki i artykuły o kulturze pozwolą Ci w pełni Zrozumieć Bułgarię.

Zapraszam do nauki języka bułgarskiego, który pozwoli Ci odkryć niezwykłą, niepoznaną Bułgarię. Maleńkie wioski i monastyry ukryte w górach, nieskalana przyroda najwyższych na Bałkanach pasm górskich, przepyszne jedzenie, Dolina róż, złoto Traków czy tańce na ulicy – poznaj ze mną niezwykłą Bułgarię i jej język.

Jeśli jednak będzie Ci wciąż mało – zapraszam na indywidulaną lekcję online lub stacjonarnie na terenie Trójmiasta.